Διάλεξη Καθηγήτριας του Illinois University σε σπουδαστές του Perrotis College
11. 10. 2018

Για θέματα διατροφής και υγείας έκανε διάλεξη στους σπουδαστές του Perrotis College, η καθηγήτρια του University of Illinois, Toni Marie Burkhalter.

Αναλυτικότερα, αναφέρθηκε σε δέκα «μύθους» και παρανοήσεις στα ζητήματα της διατροφής και των θεμάτων υγείας. Η διάλεξη πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του Εκπαιδευτικού Κέντρου «Αλίκη Περρωτή» την Πέμπτη 11 Οκτωβρίου και κατά τη διάρκειά της η κα. Toni Marie Burkhalter μίλησε για τις σύγχρονες απαιτήσεις επισήμανσης τροφίμων στις Ηνωμένες Πολιτείες και συζήτησε με τους σπουδαστές για τη βιομηχανία συμπληρωμάτων διατροφής.