Έναρξη ακαδημαϊκού έτους στο Perrotis College
03. 10. 2022

Με την καθιερωμένη υποδοχή των νέων σπουδαστών, άρχισε τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου η νέα ακαδημαϊκή χρονιά στο Perrotis College.

Η τελετή πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του Εκπαιδευτικού Κέντρου «Αλίκη Περρωτή» ενώ τους σπουδαστές υποδέχτηκε ο Dean του κολλεγίου Δρ. Κωνσταντίνος Ρότσιος. Ο πρόεδρος της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής και του Perrotis College, Dr. Jeff Lansdale, ευχήθηκε «καλή ακαδημαϊκή χρονιά», αναφέρθηκε στα ακαδημαϊκά προγράμματα του Κολεγίου, τις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις και τους κάλεσε να κυνηγήσουν το όνειρό τους και να ακολουθήσουν καριέρες στον αγροδιατροφικό τομέα.

Ο Προσανατολισμός έχει ως στόχο να εξοικειώσει τους νέους σπουδαστες με τη δομή και τις πολιτικές του Perrotis College, καθώς και με την Αμερικανική Γεωργική Σχολή και τις εγκαταστάσεις της. Διευκολύνεται έτσι η προσαρμογή τους σε αυτή τη σημαντική αλλαγή στη ζωή τους γνωρίζοντας τους συμφοιτητές τους, τους καθηγητές και το προσωπικό με τους οποίους και θα μοιραστούν τον χρόνο φοίτησης τους στο Perrotis College