• Πιστοποίηση του Perrotis College από το Institute of Food Science & Technology
24. 10. 2019

Από τον διεθνούς φήμης Οργανισμό IFST πιστοποιήθηκε το Τμήμα Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων του Perrotis College. Το Ινστιτούτο Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων «IFST» είναι κορυφαίος επαγγελματικός οργανισμός του Ηνωμένου Βασιλείου για όσους ασχολούνται με όλες τις πτυχές της επιστήμης και της τεχνολογίας των τροφίμων. Είναι ένας διεθνώς αναγνωρισμένος ανεξάρτητος φορέας, ο οποίος πιστοποιεί τους επαγγελματίες του κλάδου τροφίμων μέσω της ανταλλαγής γνώσεων και της επαγγελματικής αναγνώρισης.

Στόχος του IFST είναι η γενική πρόοδος και η εφαρμογή της επιστήμης και της τεχνολογίας των τροφίμων για το όφελος, την ασφάλεια και την υγεία του κοινού.