Διάλεξη του καθηγητή Γ. Φυτιάνου του Perrotis College σε μαθητές του Κολλεγίου Αθηνών
28. 11. 2022

Διαλέξεις σε μαθητές των Γυμνασίων και των Λυκείων του Κολλεγίου Αθηνών, παρουσιάζοντας τρόπους με τους οποίους η επιστήμη μπορεί να σώσει το περιβάλλον, πραγματοποίησε ο επίκουρος καθηγητής του προπτυχιακού προγράμματος «Περιβαλλοντική Επιστήμη» του Perrotis College, Δρ. Γιώργος Φυτιάνος. Στο πλαίσιο των διαλέξεων, είχε την ευκαιρία να συναντηθεί με τα μέλη των περιβαλλοντικών ομίλων των δύο σχολείων.

Χαιρετισμό απηύθυνε στις εκδηλώσεις ο Dean του Perrotis College, Δρ. Κωνσταντίνος Ρότσιος, ο οποίος παρουσίασε τα εκπαιδευτικά προγράμματα του Ιδρύματος. Να σημειωθεί ότι η Αμερικανική Γεωργική Σχολή και το Perrotis College συνεργάζονται στενά σε πολλά επίπεδα με το Κολλέγιο Αθηνών, μαθητές του οποίου πρόκειται να επισκεφτούν το campus.