Σε project του EucA στελέχη του Perrotis College
03. 06. 2024

Με τη συμμετοχή δύο στελεχών του Perrotis College, πραγματοποιήθηκε στη Βουδαπέστη τo Student Leadership Bootcamp, το οποίο είχε στόχο την ενδυνάμωση  των ηγετών του αύριο. Χάρη στον EucA (European University College Association) και μια αφοσιωμένη ομάδα ειδικών σε θέματα σπουδαστικής ζωής και επαγγελματικής αποκατάστασης, φοιτητές και στελέχη, είχαν μια εκπληκτική εκπαιδευτική εμπειρία. Η εκδήλωση ήταν μια ευκαιρία να εμπνεύσει τα «νέα μυαλά» να κάνουν τη διαφορά και να αναπτύξουν βασικές ηγετικές δεξιότητες που θα διαμορφώσουν το μέλλον τους. Ο Career & Student Services Counselor Θεοδόσης Τάσιος μίλησε για θέματα ψυχικής υγείας και ο συντονιστής σπουδαστικής ζωής και αποφοίτων του Perrotis College Παντελής Χαντζάρας για τις δεξιότητες και την ηγεσία του «αύριο».