Σε πρόγραμμα επιχειρηματικότητας μεταπτυχιακοί σπουδαστές του Perrotis College
29. 11. 2022

Εκτενές εκπαιδευτικό πρόγραμμα με θέμα την επιχειρηματικότητα και τίτλο: «Youth Entrepreneurship Program», παρακολούθησαν σπουδαστές του μεταπτυχιακού προγράμματος «Ανάπτυξη Νέων Προϊόντων και Επιχειρήσεων στον Τομέα των Τροφίμων», μαζί με φοιτητές από όλη την Ευρώπη. Διοργανώθηκε από το Loyola University της Ισπανίας στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού προγράμματος INTERHEI όπου το Perrotis College συμμετέχει ως εταίρος. Τις τελευταίες τρεις ημέρες οι συμμετέχοντες είχαν την ευκαιρία να αναπτύξουν και να παρουσιάσουν τις ιδέες τους στο πλαίσιο ενός Hackathon. Στη νικήτρια ομάδα συμμετείχαν τρεις μεταπτυχιακοί σπουδαστές του Perrotis College: Γρηγόρης Καραμπετιάν, Νίκος Γούναρης και Κώστας Τσαρσιταλίδης.