Στις Βρυξέλλες στο πλαίσιο ευρωπαϊκών δράσεων, στελέχη του Perrotis College και του προγράμματος Arcadia
13. 12. 2023

Στην εκδήλωση: «From Study Success to student success: The role of Student Affairs professionals in skills development», η οποία πραγματοποιήθηκε στις Βρυξέλλες συμμετείχαν η Chief Administration Officer του Perrotis College, Σταυρούλα Αντωνοπούλου, ο Coordinator of Student Life and Alumni του Perrotis College, Παντελής Χαντζάρας και ο ψυχολόγος και σύμβουλος επαγγελματικής σταδιοδρομίας των δευτεροβάθμιων σχολείων, Θεοδόσης Τάσιος. Ήταν μία συνδιοργάνωση του EucA, του ευρωβουλευτή Αlessandro Panza και οργανισμού EDISUPIEMONTE. Κατά τη διάρκειά της, ο Παντελής Χαντζάρας ανέπτυξε και ανέδειξε τη σπουδαιότητα του ρόλου των επαγγελματιών φοιτητικών υποθέσεων στην ανάπτυξη δεξιοτήτων των φοιτητών. Επίσης, η κα Αντωνοπούλου συναντήθηκε με εκπρόσωπους του EVTA (European Vocational Training Association) για περαιτέρω συνεργασίες. Τέλος, το ταξίδι έκλεισε με συνάντηση όλων των εταίρων για το πρόγραμμα GENZVOTES σχετικά με την τελευταία εκδήλωση τον Απρίλιο του 2024 στο Dubrovnik.