Επίσκεψη υψηλόβαθμων στελεχών του Iowa State University
03. 06. 2024

Το ενδεχόμενο περαιτέρω εμβάθυνσης της συνεργασίας του Perrotis College με το Iowa State University βρέθηκε στο επίκεντρο των επαφών και συναντήσεων που είχε υψηλόβαθμη αντιπροσωπεία του αμερικανικού Ιδρύματος κατά την πολυήμερη παραμονή της στο campus της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής. Ο Dean of the College of Agriculture and Life Sciences, Daniel J. Robison, η Associate Dean for Academic Innovation, Carmen Bain και η Director of Global Programs, Shelley Taylor, ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις του Perrotis College και της ΑΓΣ, είχαν συνάντηση με τον πρόεδρο Dr. Jeff Lansdale και γνώρισαν το εκπαιδευτικό και διοικητικό προσωπικό.