Στο Perrotis College η τρίτη συνάντηση του προγράμματος GenZ Votes
26. 09. 2023

Την τιμή να φιλοξενήσει την τρίτη συνάντηση του προγράμματος GENZVotes, είχε το Perrotis College. Συμμετείχαν 70 φοιτητές και εξωτερικοί συνεργάτες από 15 Ευρωπαϊκές χώρες και 17 μαθητές των Λυκείων της Αμερικανικής Γεωργικής Σχολής.

«Είχα την ευκαιρία να εργαστώ πάνω στις δεξιότητές μου και να βελτιώσω τις γνώσεις μου για θέματα της Ε.Ε. και πώς να βελτιώσω τα πράγματα εντός της Ένωσής μας. Καθώς και να κατανοήσουμε πώς εμείς, ως Ευρωπαίοι, μπορούμε να έχουμε αντίκτυπο στις ζωές μας, σε διάφορες χώρες της Ε.Ε., εξάγοντας τις αξίες και τα δικαιώματά μας», δήλωσε φοιτήτρια από τη Βουλγαρία που συμμετείχε στη συνάντηση, ενώ Κροάτης φοιτητής δήλωσε: «Η εκδήλωση με έκανε να συνειδητοποιήσω πόσοι πολιτισμοί υπάρχουν στην Ευρωπαϊκή Ένωση και πόσο υπέροχο είναι να συναντάς και να μοιράζεσαι εμπειρίες. Πέρασα υπέροχα στην εκδήλωση και όλοι ήταν τόσο καλοί και ήταν πολύ καλά οργανωμένο. Το προσωπικό ήταν, όπως πάντα, καταπληκτικό!».

Υπενθυμίζεται ότι την άνοιξη, σπουδαστές του Perrotis College συμμετείχαν σε συνάντηση του project, η οποία είχε πραγματοποιηθεί στη Σικελία