Επίσκεψη στελέχους του Perrotis College στο Iowa State University
10. 11. 2022

Βιωματική διάλεξη γευσιγνωσίας ελαιολάδου περιελάμβανε – μεταξύ άλλων – το πρόγραμμα επίσκεψης της αν.καθηγήτριας και επικεφαλής του μεταπτυχιακού προγράμματος «Ανάπτυξη Νέων Προϊόντων και Επιχειρήσεων στον Τομέα των Τροφίμων», του Perrotis College, Δρ. Κικής Ζηνοδιάδου στο Iowa State University.

Η Δρ. Ζηνοβιάδου ξεναγήθηκε στις εγκαταστάσεις και πραγματοποίησε συναντήσεις με καθηγητές διαφόρων τμημάτων. Παράλληλα, ενημέρωσε τους φοιτητές για τα Study Abroad προγράμματα του Perrotis College και στη συνέχεια συμμετείχε στο World Food Prize Event όπου φέτος παρευρέθηκαν περισσότεροι από 700 σύνεδροι.