Σπουδαστές του Perrotis College στο project GenZ votes του EucA
02. 05. 2023

Στο project “GenZ votes” του Ευρωπαϊκού Συλλόγου Πανεπιστημιακών Κολλεγίων (EucA), το οποίο πραγματοποιήθηκε στην Κατάνια της Σικελίας, συμμετείχαν πέντε σπουδαστές του Perrotis College. Συνοδεύονταν από τον Career & Student Services Counselor, Θεοδόση Τάσιο και τον Συντονιστή Σπουδαστικής Ζωής και Αποφοίτων, Παντελή Χαντζάρα.

Το project άρχισε με δράσεις γνωριμίας και team building με υπεύθυνο συντονισμού τον κ.Τάσιο και ενημέρωση για το Perrotis College απο τον κ.Χαντζάρα. Ακολούθησαν debates και βιωματικές εκπαιδεύσεις με θέματα όπως “design thinking”, “empathy map”, “affinity mapping” και “story mountain”. Το αποτέλεσμα ήταν να δημιουργήσουν και να δημοσιεύσουν μικρά βίντεο για να προωθήσουν την ενεργή συμμετοχή των νέων στα κοινά της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Η επόμενη «στάση» του project θα είναι στο campus της ΑΓΣ, από 7 έως 10 Σεπτεμβρίου 2023.